رد کردن لینک ها

نامه سرگشاده خطاب به استاندار محترم خراسان رضوی، به بهانه روز زن ، تقدیر از انتصاب اولین بخشدار زن در خراسان رضوی

اشتراک گذاری

جناب آقای رزم حسینی

استاندار محترم خراسان رضوی

به سرزمین خورشید دروازه شرقی ایران زمین خوش آمدید.

خبر کوتاه بود اما شیرین “انتصاب اولین بخشدار زن در خراسان رضوی”، در آستانه بزرگداشت مقام زن، به جرات می توان گفت شایسته ترین تبریک به جامعه زنان خراسان رضوی است، سپاسگزارم.

تجربه جهان توسعه یافته این است که حرکت به سمت توسعه نیازمند استفاده از تمامی ظرفیت های انسانی جامعه است و هرچه زنان کارآمد، متخصص و توانمند بعنوان سرمایه ها و ظرفیتهای ارزشمند کمتر مورد توجه قرار بگیرند یعنی فاصله تا توسعه بیشتر و عمیق تر است.

متاسفانه تاکنون عزمی جدی برای استفاده از زنان در مناصب مدیریتی استان دیده نشده است. نگاهی به آمارهای منتشر شده از سوی مراجع ذی ربط استان حاکی است که حضور زنان اندک و انگشت شمار است. در توجیه این عدم حضور دلایلی مختلف عنوان می شود که شاید برایتان برشمرده اند.

در باب عدم حضور زنان در مناصب مدیریتی شهرستان می‌توان به سه نظر اشاره کرد:

  1. عدم وجود زنان متخصص، مدیر و توانمند برای انتصاب در سمت های مدیریتی
  2. عدم تمایل بانوان برای فعالیت در مناصب مدیریتی
  3. عدم تمایل مدیریت شهرستان برای بهره مندی از حضور زنان در عرصه های مدیریتی
  • در باب نظر اول به جرات می توان گفت جامعه آماری زنان مدیر، توانمند و متخصص زنان بسیار بیشتر از تمامی مناصب مدیریتی استان است اگر شک و شبهه ای وجود دارد تهیه بانک اطلاعات در این زمینه به زمان و هزینه زیادی نیاز ندارد.

حال بر فرض که این ادعا صحت داشته باشد و زنان متخصص و توانمند وجود نداشته باشند، مقصر کیست؟ زنان؟ یا موانعی که برای آنها گذاشته می شود یا بسترهایی که باید فراهم باشد و نیست؟ بدنبال مقصر نباشیم اما آیا نباید زمینه های حضور فراهم شود؟ آیا اکنون زمان موعود برای تحقق شعارهای انتخاباتی نیست؟

 

  • طرفداران نظر دوم مستقیما زنان را مورد عتاب قرار می دهند که اعتماد به نفس ندارید، کناره گیری می کنید، از مسولیت هراس دارید.

باز هم  به جرات می توان گفت زنان مستقل، با اعتماد به نفس، کارآمد، مدیر و توانمند با تمایل برای فعالیت در عرصه های مدیریتی کم نیستند، راهکار احراز این امر نیز ساده است یک فراخوان.

بر فرض قبول این نظر چه کسانی در این عدم تمایل نقش دارند؟ چه کسانی یا عواملی زنان را به سمت انزوا و کناره گیری پیش می برد؟ براستی چرا زنان برای کوچکترین حضور در جامعه باید فشارها، استرس ها و نگرانی های مختلف را تجربه کنند؟ آیا زمان آن نرسیده برای افزایش اعتماد به نفس و ایجاد تمایل و انگیزه زنان اقدام عملی انجام داد؟

تعداد زنان کارآفرین، حضور زنان در سمن ها، مشارکت زنان در انتخابات، زنان شاغل در دانشگاهها، آموزش و پرورش،ادارات و …، همه اینها نمونه های عینی از میزان توانمندی، انگیزه و تمایل زنان برای قبول مناصب مدیریتی است.

جناب استاندار باور کنید زنان متخصص و توانمند خطه خورشید نه از عدم اعتماد به نفس رنج می برند، نه از مسولیت هراسی دارند و نه کناره گیری و انزوا پیشه کرده اند.

  • در باب نظر سوم اما…. هر چند امیدواریم که حتی فرض این نظر نیز صحت نداشته باشد، با اینجال خواهشمند است تدبیرتان را حول این نظر بچرخانید شاید که زنان کارآمد، مدبر و توانمند خراسان رضوی فقط مورد بی مهری و کم توجهی مدیریت قرار گرفته اند. از این رو امید است جنابعالی در باقی عمر مستدام تدبیر و امید، امید را به زنان استان برگردانید.

 به تدبیرتان امید بسته ایم.

زهرا بخشی

7 برج اسفند 1397

نظرات

به گفتگو بپیوندید